Magia nagości. Polska – zbliża się kontrowersyjny program

Co jakiś czas mamy do czynienia z kontrowersyjnymi sytuacjami. Przykładem są choćby kasyna i hot spot online, które oskarżane są o wyciąganie z ludzi pieniędzy. Oczywiście nic się nie dzieje bez naszej zgody, więc takie hasła to raczej populizm. Od lat tematem tabu w Polsce jest seks i nagość. Nie dziwi nas zatem fakt, że nadchodzący program Magia nagości. Polska już teraz wzbudza spore emocje. O co w tym wszystkim chodzi?

Naked Attraction w Polsce

Jeśli mielibyśmy wskazać kraj, który często przełamuje tematy tabu, to byłaby to Anglia, cała Wielka Brytania. Pod względem różnego typu reality show dorównuje on Stanom Zjednoczonym, a przy tym brytyjskie programy są często bardziej kontrowersyjne. Świetnym tego przykładem jest właśnie Naked Attraction. Jest to teleturniej randkowy emitowany na Channel 4, który zadebiutował w 2016 roku i doczekał się już 7. sezonów. Polega on na tym, że jeden z uczestników programu ma do czynienia z sześcioma innymi osobami, które znajdują się w kabinach.

Sęk w tym jednak, że tę drugą grupę stanowią nagie osoby. Po kolei w każdej rundzie odkrywane są kolejne nagie części ciała, a wybierający może je komentować. Przed następnym odsłonięciem konieczne jest jednak wyeliminowanie 1 uczestniczki lub uczestnika. Tak też dzieje się, aż w finale znajdą się 2 osoby. Wtedy też wybierający również pokazuje się nago, po czym wybiera partnerkę na randkę. Później zaś może się okazać, czy stworzą z tego związek czy też zakończy się tylko na jednej randce.

Oczywiście program od razu spotkał się z wieloma skargami i kontrowersjami. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że w grudniu 2020 roku ukazał się ostatni odcinek już 7. sezonu, to możemy mówić o sporej popularności. Pomysł ten spodobał się również w innych krajach, gdyż własne edycje przygotowano w Niemczech, Finlandii, Włoszech czy Danii. Teraz przyjdzie czas na Polskę.

Magia nagości. Polska stanowić ma w Polsce wyjątkowy show randkowy, który ma być sporym eksperymentem w polskiej telewizji. Za produkcję zabiera się właśnie stacja Zoom TV. Już teraz można zgłaszać się na pierwsze castingi. Nie da się ukryć, że może to być jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów w Polsce ostatnich lat. W naszym kraju bowiem tematyka seksu czy nagości stanowi od lat tabu i mało kto decyduje się na jej przełamanie, zwłaszcza w takim formacie.

Z pewnością sam program musi zostać odpowiednio poprowadzony. Ciężko sobie wyobrazić sytuację, kiedy ktoś decyduje się publicznie pokazać swoje nagie ciało, a prowadzący wraz z wybierającym pozwalają sobie na krytykę czy seksistowskie żarty. W zagranicznych formatach stawia się jednak na jakość, dzięki czemu takie sytuacje są eliminowane. Tak też do tematu podeszła brytyjska rada telewizyjna, która mimo wielu skarg nie zdecydowała się na oficjalne śledztwo, gdyż Naked Attraction jako program randkowy nie łamał lokalnego prawa.

Rafał Freyer, dyrektor programowy Zoom TV w jednym z wywiadów stwierdził, że stacja planuje na początek 12 odcinków. Na castingi zapraszane są wszystkie osoby pełnoletnie, niezależnie od wyglądu i orientacji. To oferta skierowana do osób, które nie wstydzą się swojego ciała. Stacja z jednej strony chce właśnie nieco przełamać temat tabu, zaś z drugiej strony sprawdzić, jak Polacy podchodzą do wyboru drugiej osoby tylko na podstawie ich fizycznego wyglądu.

Ciekawe może być to, że wiele zagranicznych odcinków dostępnych jest na YouTube, który przecież ma całkiem rygorystyczne podejście do kwestii nagości w publikowanych materiałach.