Instagram Hikayelerinde Daha Fazla Görüntüleme Elde Etmenin Yolları

 

Instagram Hikayeleri, arkadaşlarınız ve takipçilerinizle etkileşim kurmanın harika bir yoludur.

 

Daha aktif takipçiler elde etmek için Instagram Hikayelerinizde daha fazla görüntülemeye sahip olmak iyi bir yaklaşımdır.

 

 Instagram Hikaye görünümünüz düşüyorsa veya bir süredir aynı kalıyorsa, Instagram Hikayelerinizin izlenme sayısını artırmak için deneyebileceğiniz bazı ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

 

1. Uygun Hashtag’ler

 

Instagram, bir Hikayeye yalnızca 10 hashtag eklemenize izin verse de, bu hedef kitlenizin dikkatini çekmek için yeterlidir. Artık Instagram kullanıcıları hashtagleri takip edebilir, aktif ve ilgili kişilere ulaşmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

 

2. Konum Etiketleme

 

Konum etiketi kullanmak, yeni kitlelere Hikaye görünürlüğünü artırmanın başka bir yoludur. Etiketlenen konumdaki kişilerin Hikayelerinizi görmesine yardımcı olur ve böylece daha geniş bir kitleden daha fazla görüntüleme elde edersiniz.

 

Bir kullanıcı Instagram’da belirli bir konumu aradığında, diğer IG kullanıcılarının o yer hakkında neler paylaştığını görebilir. Instagram, farklı alanlar hakkında kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği görüntülediğinden, Hikayenizin görüntülenme şansı yüksektir.

 

3. Mesajları Yanıtla

 

Bazen takipçiler, Hikayelerinize yanıt olarak size mesajlar gönderir. Hikayenizi görüntülemek ve bir sonrakine geçmek yerine, cevap vermek için çaba harcadılar. Bu yüzden, onlara takdir edildiğini hissettirmek istiyorsanız, onlara cevap vermeyi deneyin.

 

Sizin için önemsiz bir adım gibi görünebilir, ancak Hikayelerinize cevap veren kişi için çok şey ifade eder. Cevabınız, sizinle takipçiniz arasında bir sohbet başlatmak için ilk adımdır. Nişanın sadece başlangıcı olsa da, uzun bir yol kat edebilir.

 

4. En İyi Hikayelerinizi Vurgulayın

 

Instagram Hikayenizin ömrü yalnızca 24 saattir ve bu süre zarfında Instagram’ı kontrol etmeyen kişi kesinlikle onu kaçıracaktır. Peki ya Hikayelerinizi süresiz olarak görünür hale getirebilirseniz? Bu kesinlikle size daha fazla  goruntuleme satin alma sağlayacaktır.

 

Bunu Öne Çıkanlar özelliğini kullanarak yapabilirsiniz. Bu, vurgulanan Hikayeleri, siz onları kaldırana kadar profilinizdeki belirli bir bölümün altında görünür hale getirir.

 

Share your love
Christophe Rude

Christophe Rude

Articles: 15885

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *